De Bruyne tremb Guardiolan

City bie në Wembley kundër Chelsea dhe largohet nga FA Cup.

Pep Guardiola analizoi ndeshjen në konferencën për shtyp si vijon: “Ne nuk krijuam shumë, por ishim atje të pranishëm.

Në minutat e fundit ngritëm ritmin, së bashku me cilësinë, por unë e përgëzoj Chelsea sepse rezistoi dhe menaxhoi avantazhin. Ata kanë cilësi të shkëlqyeshme dhe ishin të organizuar mirë”.

Trajneri spanjoll ka ndryshuar shumë lojtarë në krahasim me ndeshjen e Ligës së Kampionëve me Dortmund, ku u kualifikua pas suksesit 2-1 në Gjermani.

“Ne kishim dy ditë e gjysmë për t’u rikuperuar dhe të gjithë meritojnë të luajnë – shpjegoi ai.

Nuk mund të thoni se ne i japim pak peshë këtij kompeticioni, thjesht e humbëm këtë lojë”.

Guardiola më në fund dha një azhurnim të vogël për gjendjen e De Bruyne, i cili doli me një dëmtim në fillim të pjesës së dytë:

“Nesër ai do të bëjë kontrollet! Mund të them se nuk duket se ndihet mirë, por do të shohim neser”.

Ngjarja paraprake

Kamberi tregon pse FSHF e kërkoi me ngulm

Ngjarja e ardhëshme

Shpjegimi i ëndrrave erotike që nuk guxoni t’i thoni me zë të lartë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian