De Bruyne: Haaland mund të shënojë deri në 800 gola

Erling Haaland ka shënuar tashmë 180 gola në karrierën e tij profesionale, edhe pse është vetëm 22 vjeç.

Shoku i tij i skuadrës në Manchester City, Kevin de Bruyne, beson se qendërsulmuesi do të vazhdojë të shënojë për vitet në vijim dhe të arrijë ato rekorde që vetëm Lionel Messi ose Cristiano Ronaldo i kanë arritur kohët e fundit.

“Erling është kaq i fiksuar pas golave dhe ai tashmë ka rreth 200 gola, kështu që ndoshta mund të shkojë në 600, 700 ose 800 nëse qëndron në formë dhe bën gjërat që bën”, tha De Bruyne.

“Unë nuk i krahasoj sulmuesit sepse nuk është mënyra se si e shikoj futbollin, por Erling është një sulmues i nivelit të lartë”.

Belgu vazhdoi, duke lavdëruar Haaland për qëndrimin e tij dhe qasjen e tij ndaj lojës.

“Unë nuk e shoh Erling si të ndryshëm nga shumë njerëz”, shtoi De Bruyne.

“Ai është ende një djalë i ri që shijon jetën e tij dhe e merr shumë seriozisht futbollin e tij.

“Atij i pëlqen të shënojë gola, kështu që mendoj se kjo është gjëja më unike që ka”.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Edoni flet rreth deklarimit si biseksual, thotë se e ka një teze “homofobe”

Story i radhës

Bastisja në shtëpinë e Ervis Martinajt, analisti: Rasti i “bosit të kumarit” nuk është i ngjashëm me Klement Balilin

Të fundit nga