De Bruyne befason me deklaratën: Messi te City? As që më intereson

Kevin De Bruyne nuk preket nga thashethemet që Lionel Messi mund të largohet nga Barcelona dhe të bashkohet me të në Manchester City.

City ka qenë i lidhur me një lëvizje për të nënshkruar me Messin, me zyrtarin kryesor operativ Omar Berrada duke thënë se klubi do të jetë gati nëse argjentinasi lejon që kontrata e tij me Barcelonën të skadojë verën e ardhshme.

City duket të jetë zgjedhja e dukshme për Messin duke pasur parasysh që ish-trajneri i Barcës, Pep Guardiola është menaxheri i tyre, por mesfushori belg ka hedhur poshtë spekulimet për një lëvizje të mundshme.

I pyetur për Messin përpara ndeshjes së Belgjikës kundër Anglisë të dielën [sot], De Bruyne tha: “Nuk më intereson shumë të jem i sinqertë”.

“Nëse ai vjen, është një gjë e mirë, nëse ai nuk vjen ka mjaft lojtarë të mirë në klub me të cilët unë kënaqem duke luajtur, kështu që nuk është për tani”, tha ai

Ngjarja paraprake

Policia jep detaje, kjo është gjendja e të plagosurve në Pejë

Ngjarja e ardhëshme

Mot me diell me temperaturë deri në 26 gradë Celsius

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian