Davitkovski: Artan Grubi e zgjodhi problemin shumëvjeçar ( Video)

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministër për sistem politik, Artan Grubi për më pak se tre muaj zgjodhi problemin shumë vjeçar të nëpunësve administrativ të punësuar përmes programit K-5. Kështu ka deklaruar profesori Borçe Davitkovski në një emision debativ në televizionin 24, transmeton GAZETA.MK

“Artan Grubi e zgjodhi problemin me 1600 të punësuarit, kishte vullnet dhe e zgjodhi përfundimisht këtë problem. BDI qe 15 vite janë në qeveri, nga viti 2008 dhe problemi me nëpunësit administrativ të pasistemuar ekziston qe 13-14 vite dhe Artan Grubi e zgjodhi këtë problem që është një vendim i mirë dhe më në fund të zgjidhet kjo çështje. Çdo qeveri deri në tani vetëp premtonte se do të zgjidhë këtë problem, por ja që tash u zgjidh”, deklaroi Davitkovski.

https://gazeta.mk/wp-content/uploads/2021/02/VID-20210205-WA0009.mp4?_=1

Ngjarja paraprake

Propaganda se për dy dekada në Kosovë çdo gjë ka shkuar keq – si strategji e Serbisë

Ngjarja e ardhëshme

Messi i lodhur

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian