Dasma shndërrohet në arenë boksi, përdoren grushtet e karriget

Dasma që filloi në sallën e dasmave në lagjen Erenler të Sakaryas, në Turqi u kthye më vonë në një betejë të ashpër.

Nga përleshja janë dërguar në spital 14 persona të plagosur, ndërsa me autoambulanca në vendngjarje janë trajtuar rreth 10 persona.

U deshtën ekipet e policisë t’i ndajnë dasmorët nga përleshja e ashpër, raporton angjencia turke e lajmeve IHA.

Mësohet se sherrin e nisën dy personat që filluan një debat të ashpër mes tyre.

Debati i ashpër hapi rrugën përleshjes, vendi u shndërrua në një zonë lufte në një çast. Përleshja në të cilën fluturonin karriget ka vazhduar edhe jashtë sallës së dasmave.

VIDEO

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Me fjalët tjera të etikës dhe estetikës së njohur gjermane dhe asaj italiane…

Story i radhës

Fifi konfirmoi lidhjen me ish të dashurin e Adrola Dushit, ky është reagimi i modeles

Të fundit nga