Dardan Berisha në rolin e trajnerit kundër prizrenasve 

Basketbollisti Dardan Berisha edhe sonte do të jetë në rolin e trajnerit të klubit Peja, pasi që trajnerët janë të infektuar me Covid 19.

“Sot zhvillojmë ndeshjen e radhës në Superligën e Kosovës, ku do të ndeshemi me ekipin e cila prin ne tabelë, KB Ponte Prizreni.

Ekipi është ende pa trajnerin Radoviq dhe ndihmësin Petrit Zeiqiri dhe do të udhëhiqet edhe sonte nga kapiteni Dardan Berisha”, njofton KB Peja.

Ndeshja luhet në orën 18.00 në palestrën e sportit “Karagaçi” në Pejë. Ndeshja është e vlefshme e javës së 24-të të elitës së basketbollit të Kosovës.

Ngjarja paraprake

Grubi takon Halil Kastratin, bashkë u bëjnë apel shqiptarëve të REGJISTROHEN

Ngjarja e ardhëshme

Llapi kualifikohet në gjysmëfinale

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian