Dalin pamjet/ Ja si do të transformohet Piramida në Tiranë

Sot ka nisur puna tek Piramida për projektin e ri të ‘rijetëzimit’ të saj që do e kthejë në qendrën dixhitale më të madhe në Ballkan, dhe jo vetëm, edhe argëtimi dhe mësimi.

E pranishme krah kryebashkiakut Erion Veliaj dhe kryeministrit Edi Rama, ishte edhe ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, e cila në fjalën e saj tha se populli shqiptar ka treguar, që në vitin 1991, se ka rol në historinë e Shqipërisë.

Në fotot e mëposhtme duket projekti transformues i godinës së Piramidës, që prej vitesh nuk është më funksionale. 

Kryebashkiaku Erion Veliaj teksa shoqëronte kryeministrin Edi Rama dhe ambasadoren e SHBA, Yuri Kim ka garantuar se plani përfundon në vitin 2023.

Image
Image
Ngjarja paraprake

​Mjekët izraelitë shpëtojnë fëmijën me tumor në tru që kishte zhvilluar flokë dhe dhëmbë

Ngjarja e ardhëshme

Milani projekton dy zëvendësuesit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian