Daily Mail: Arsenali synon që me çdo kusht të nënshkruajë me norvegjezin

Skuadra e Arsenalit synon që t’i sigurojë shërbimet e norvegjezin Martin Odegaard, raporton “Daily Mail”.

Odegaard është i huazuar në janar të këtij viti në Londër nga Real Madrid, derisa në ndeshjet e fundit ka shkëlqyer me paraqitjet e tij për “Topçinjtë” e drejtuar nga trajneri Mikel Arteta.

Mikel Arteta synon që ta mbajë lojtarin në klub sidomos pas paraqitjeve të fundit ku 22-vjeçarit.

Mesfushori ka pasur ndikim të madh që prej ardhjes së tij në Arsenal.

Në tetë paraqitje me Arsenalin i ka realizuar dy gola.

Odegaard në vitet e fundit ka qenë i huazuar nga Real Madridi në skuadra si Real Sociedad, Vitesse dhe Heerenveen.

Ngjarja paraprake

Berat/ Ngacmoi seksualisht një vajzë 15-vjeçare, arrestohet 31-vjeçari

Ngjarja e ardhëshme

Braktisi kombëtaren për Partizanin

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian