Cunami i shkaktuar nga dridhjet në Turqi, qytetet mbushen me ujë

Pak minuta më parë një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.6 ka goditur Turqinë.

Tashmë kanë dal pamjet e shembjes së ndërtesave dhe cunami që u shkaktua si rezultat i dridhjeve, ku sasia e madhe e ujit të detit ka vërshuar qytetet turke.

Disa video shfaqin rrugët e qytetit të mbushur më ujë,e autoritetet kompetente kanë lëshuar alarmin për një cunami tjetër të mundshëm.

Ekipet e shumta të shpëtimit kanë dalë në vendin e ngjarjes për të ndihmuar qytetarët. /Gazeta Sinjali/

Ngjarja paraprake

Osmani: Respektoni masat, mbrohuni nga virusi

Ngjarja e ardhëshme

Turqi, arrestohen 5 terroristë të PKK-së

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian