Cuadrado shuan heshtjen

Juventusi është shumë aktiv në merkato, por për momentin pas goditjeve Vlahoviq, Zakaria dhe Gatti në janar ka shumë pak për t’u regjistruar. Nga ngecja në negociatat për Di Marian pa harruar marrëveshjen që do të çonte në rikthimin e Pogbas, bardhezinjtë po përjetojnë probleme veçanërisht në merkaton e largimeve…

Pas lamtumirës së Dybala-s, Chiellini dhe Bernardeschi me Morata-n ende të pasigurt për blerjen e kartonit nga Atletico Madrid dhe nyjën De Ligt e cila mbetet e mbuluar me mister, ajo që bëri bujë është publikimi i statusit nga Juan Cuadrado.

Në fakt, ditët e fundit është folur shumë për rinovimin automatik për një sezon në favor të kolumbianit me 5 milionë euro në sezon, shifër kjo shumë e lartë për një Juventus që po përpiqet të rinovojë skuadrën duke dhënë një paga të larta për mbi 30 vjeç.

Cuadrado është në fakt 34 vjeç dhe bardhezinjtë do t’i kishin kërkuar lojtarit që ta shpërndante këtë shifër në dy sezone. Operacioni i pavlerësuar nga lojtari që do të kishte përfunduar në shënjestër të Interit dhe Romës.

Polemika e njëqindtë edhe para hapjes zyrtare të merkatos për këtë Juventus. Kjo është arsyeja pse kolumbiani ndjeu nevojën të dilte dhe të publikonte disa rreshta në llogarinë e tij zyrtare sociale.

Cuadrado theu heshtjen duke u përpjekur të sqaronte këtë çështje. I konsideruar gjithmonë një nga strumbullarët e kësaj Juve që e pa atë të lartësohej me Allegrin në të dyja eksperiencat e trajnerit të Livornos në Juventus por edhe në sezonin e vetëm të Pirlos në stolin e Zonjës së Vjetër, Cuadrado bëri një bilanc të situatës.

“Ndihem shumë mirë në Juventus – shkroi lojtari – Në asnjë moment nuk kam refuzuar asnjë propozim, sepse nuk ka pasur kurrë asnjë negociatë. Kam respekt të madh për klubin tim dhe për shokët e skuadrës”.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Sadriu largohet nga Llapi, pritet t’i bashkohet Ferizajt

Story i radhës

Nga jeta në SHBA, muzika, burgosja e rrjetet sociale te zënka me Noizyn – kush është Cllevio

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish