“Cristiano do të largohet, së shpejti do të gjejë klubin e ri”

Totò Schillaci, ish-sulmues i Juventusit dhe ekipit kombëtar italian, me të cilin ishte protagonist në “netët magjike” të Italisë në vitet 90-ta, nuk ka dyshime për të ardhmen e Cristiano Ronaldos.

Ai beson se pas asaj që ndodhi në Ligën e Kampionëve dhe kritikave të shumta që 36-vjeçari mori, do ta largojë atë nga Juventusi.

“Ky do të jetë viti i tij i fundit në Juve”, tha ish-lojtari, në një intervistë për La Gazzetta dello Sport.

“Unë nuk e di nëse klubi do të ofrojë rinovimin, ajo që është e sigurt është se Ronaldo nuk do të vonojë shumë për të gjetur një ekipi i ri. Kritikat që ai mori në Ligën e Kampionëve ishin të tepruara, ai është sulmuesi më i mirë në botë. Mund të ndodhë që të ketë një lojë të keqe: Juve, ndoshta, e nënvlerësoi rivalin.”

Është folur se CR7 mund të kthehet në Madrid, derisa ka zëra se mund të shkojë edhe në PSG.

Ngjarja paraprake

Pas fotos duke 'biseduar' me veten, Basha bën meme për Ramën: Faleminderit për suportin

Ngjarja e ardhëshme

Pas 10 vitesh lidhje, martohet Erion Isai!

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian