Covid në Brazil, vazhdon të shkaktojë numër të lartë viktimash dhe rastesh të reja

Brazili vazhdon të regjistrojë numra shumë të lartë Covid. 

Sipas të dhënave  më të fundit të Sekretariatit të Këshillit Kombëtar të Shëndetësisë, në fakt ka 1,324 vdekje dhe 108,731 raste në 24 orë.

 Që nga fillimi i pandemisë, ka pasur 548,340 viktima.

Dhe 19,632,443 infektime të konfirmuara.

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Rama jep lajmin fantastik që në mëngjes: Në gusht nis...

Ngjarja e ardhëshme

Çka i ndodhi mërgimtarit nga Zvicra në Gjilan

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian