COVID, 406 raste të reja dhe 4 viktima në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 2 0138 teste të dyshuara për COVID-19 dhe prej tyre 406 kanë rezultuar pozitivë, ose 19 për qind e të testuarve. Po ashtu, në 24 orët e fundit, 4 pacientë e kanë humbur betejën me koronavisusin, ndërsa janë shëruar 280 persona.

Ngjarja paraprake

SBASHK-u e sheh si problem rikthimin e mësimit online

Ngjarja e ardhëshme

Filipçe: Masat për mbrojtje nga virusi të miratohen menjëher në Kuvend, gjendja me virusin korona- alarmante!

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian