COVID-19 s’ka të ndalur, mbi 210 mijë raste të reja në SHBA

Shtetet e Bashkuara raportuan 210,479 raste të reja me COVID-19 dhe 1,394 vdekje të dielën, sipas Universitetit Johns Hopkins, raporton Cnn.

Shifrat e fundit e çojnë totalin në SHBA në 20,636,663 infeksione dhe të paktën 351,580 viktima.

Në total përfshihen raste nga të 50 shtetet, Distrikti i Kolumbisë dhe territore të tjera të SH.B.A., si dhe raste të riatdhesuara.

Të paktën 13,071,925 doza vaksinash janë shpërndarë në vend, sipas Qendrave të SH.B.A. për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjevem.

Por rreth SH.B.A.-së, spitalet po luftojnë për të ndjekur mbingarkesat e pacientëve Covid-19 në numra që nuk i kanë parë në asnjë kohë tjetër në pandemi.

Të dielën, vendi raportoi 125,544 shtrime aktuale me COVID-19, duke vendosur një rekord të ri, sipas Projektit të Ndjekjes së Covid.

Numri i ka kaluar 100,000 për më shumë se një muaj.

Ngjarja paraprake

Hani një copë djathë çdo mëngjes dhe do të befasoheni nga ajo që do t’i ndodhë organizmit tuaj

Ngjarja e ardhëshme

Si është gjendja e akseve rrugore pas reshjeve të borës në juglindje të vendit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian