COVID-19: SHBA me rreth 40 mijë raste të reja dhe mbi 600 të vdekur

Numri i
rasteve të koronavirusit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është rritur me
38.984 në 24 orët e fundit dhe 672 njerëz kanë vdekur, transmeton Gazeta
Sinjali.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve arriti
në 7 475,262 dhe 210 mijë e 232 njerëz kanë vdekur që nga fillimi i epidemisë,
raporton Reuters.

SHBA-të janë vendi me numrin më të madh të rasteve në botë, pasuar nga India me 6,832,646 raste dhe Brazili me gjithsej 4,978,531 raste. /Gazeta Sinjali/

Ngjarja paraprake

Banka Botërore, parashikim të zymtë për Shqipërinë: Bizneset e vogla janë në krizë, varfëria do thellohet

Ngjarja e ardhëshme

Berisha: Për herë të parë luajmë në Istog, është historike për ne

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian