Covid 19/ Numër i madh i viktimave gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë bërë 4.986 testime, ndërsa janë regjistruar 1.493 raste të reja me Covid-19.

Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 2.652 pacientë të shëruar.

Nga MSH informojnë se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 31 persona, të cilët kanë qenë pozitiv për COVID-19. Ndërsa nga sistemi “Termini im” janë paraqitur edhe 8 pacientë të vdekur, të cilët kanë ndërruar jetë në periudhën prej 26 janar deri 31 janar 2022.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Historia e një femre të dhunuar nga ish bashkëshorti dhe mënyra se si ia doli mbanë…

Story i radhës

Ka përfunduar procedura dëshmuese në rastin për “Boki 13”

Të fundit nga