Covid-19 në Kosovë: Sot asnjë vdekje dhe 8 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë janë regjistruar 8 raste me Covid-19 dhe asnjë vdekje. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se sot janë shëruar 14 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 225.235. Në total numri i rasteve aktive është 46.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.829.749 doza të vaksinës. Deri më sot 823.382 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë./albeu.com

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

​Përvjetori i Lidhjes, kryetarët e Komunave shprehin gatishmëri për bashkëpunim

Story i radhës

William dhe Kate s’bënë as përpjekjen më të vogël për t’i prezantuar fëmijët e tyre me Lilibet

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish