Covid-19, Italia pezullon kampionatin e futbollit

Liga Serie-A në bashkëpunim me Qeverinë italiane miratuan sot pezullimin e Kampionatit Primavera me efekt të menjëhershëm, duke përfshirë Kupën Primavera TIM nga 13 nëntor deri më 3 dhjetor.

Liga italiane ka vepruar për të mbrojtur shëndetin e lojtarëve dhe stafit dhe do të studiojë në ditët në vijim se si të vazhdojnë garat.

Federata Italiane e Mjekësisë Sportive (FMSI) ra dakord me zyrtarët e ligës italiane për të pezulluar garat e të rinjve dhe do të përpiqet të identifikojë dhe propozojë një protokoll të përshtatshëm për ta tejkaluar situatën me Covid-19.

Ngjarja paraprake

Higuain: Lautaro ka shumë potencial

Ngjarja e ardhëshme

Shumica e qytetarëve besojnë se Qeveria nuk do të lëshojë pe para presionit nga Bullgaria

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian