Covid-19 i merr jetën brenda një dite tre infermierëve në Shqipëri

Tre infermierë u larguan nga armata e Urdhrit të Infermierit të Shqipërisë- UISH-së.

Organizata ku bënin pjesë njoftoi ndarjen nga jeta të infermierëve, Nerim Vaçi (62 vjeç) nga Mati, punonjës pranë burgut Burrel, Lindita Peshku (51 vjeçe) Qendra Shëndetësor Nr 1 në Tiranë dhe Erjola Çoku (29 vjeçe) në urgjencen e QSh Divjakë, të prekur nga Covid-19.

UISH tha se viktimat e Covid-19, “me profesionalizëm dhe fisnikëri ia dedikuan jetën profesionit të infermierit.

Ata u shërbyen me përkushtim pacientëve pranë vendbanimeve”.

Ngjarja paraprake

Kina miraton shitjen e produkteve të mjekësisë tradicionale për të trajtuar COVID

Ngjarja e ardhëshme

Universiteti i Prishtinës nënshkruan Memorandum me Projektin “Heras Plus”

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian