​COVID-19, Austria heq të gjitha masat kufizuese

Zyrtarët austriakë nuk do t’u kërkojnë më shtetasve që hyjnë në vend të tregojnë dëshmi të vaksinimit kundër Covid-19 ose shërimit e tyre nga virusi, pas një ndryshimi të rregulloreve që do të hyjë në fuqi të hënën.

“Gjithashtu, udhëtarët nuk do të duhet të paraqesin më një test negativ për Covid-19”, sipas rregullores së përditësuar nga Ministria e Shëndetësisë.

Teorikisht, individët që hyjnë në vend nga vende të klasifikuara si zona të prekura nga virusi do t’u nënshtrohen kushteve.

Por lista e vendeve ku zbatohen ato rregulla është aktualisht bosh. 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

“Familja nuk më ka përkrahur”/ Ronela Hajati në një rrëfim të sinqertë në “A live night”: Babai më thoshte..

Story i radhës

Emigracioni i shqiptarëve, VOA: Nxiten nga mungesa e kontratave, niveli i ulët i pagave dhe dinamika politike

Të fundit nga