Conte i ngazëllyer me fitoren e thellë ndaj Crotones

Antonio Conte ka paralajmëruar Arturo Vidalin se duhet të bëjë shumë më shumë dhe askujt nuk i garantohet një vend në formacionin e Interit, ndërsa ka shqetësime rreth dëmtimit të Romelu Lukakut.

Edhe pse Crotone kishte kaluar në epërsi dhe ishte 2-2 në pjesën e parë, Nerazzurrët rritën ritmin e lojës për të fituar në fund me rezultat 6-2 me një het-trick të Lautaro Martinez.

Kjo ishte fitorja e tetë radhazi e Interit në Serie A dhe i vendosi ata përkohësisht në krye të tabelës, duke pritur udhëtimin e Milanit në Benevento këtë mbrëmje.

Image

“Sot ishte një përgjigje e mirë dhe unë ndjeva se filluam në mënyrën e duhur duke qenë agresiv. Crotone shtyu shtatë lojtarë para dhe na befasoi”, ka thënë Conte 

“Ne bëmë mirë për ta kthyer rezultatin, atëherë një gabim naiv në penallti mund të kishte shkaktuar ankth, por djemtë në vend të kësaj bënë vërtet mirë për të qëndruar të përqendruar, për të vazhduar krijimin e mundësive për shënim dhe për të sjellë në shtëpi një tjetër fitore”.

Lukaku u largua me një problem muskulor në kofshë menjëherë pasi shënoi golin.

Image

“Romelu ndjeu një problem të lehtë muskulor në këmbën e tij, ne do të shohim nëse ai është në rrezik kundër Sampdorias apo jo. Sapo e ndjeu atë dhimbje, ne menjëherë e zëvendësuam atë, kështu që shpresojmë se nuk është asgjë serioze ”.

Conte u pyet për Vidalin, i cili dha një penallti për një faull ndaj Arkadiusz Reca dhe u zëvendësua në pjesën e parë.

“Ai mund të përmirësohet shumë. Ai sigurisht që duhet të punojë, të mbajë kokën ulur dhe të punojë shumë, sepse askush nuk ka një vend të garantuar në këtë ekip. Ai duhet të dëshmojë se e meriton të luajë dhe të bëjë shumë më mirë sesa po bën për momentin. ”

Image

“Kur them se ai duhet të bëjë shumë më mirë, unë jam duke iu referuar shumë ngritjeve dhe rezultateve, të cilat ne si Inter nuk mund t’i përballojmë. Ai e di që duhet t’i kthehet stërvitjes më shumë, sepse duke luajtur për klube të mëdha ndonjëherë mund të përdorni stërvitje për kthesa në thembra dhe argëtim, por kjo nuk është rasti këtu”, ka shtuar më tej ai. 

Ngjarja paraprake

Bëni këto sjellje? Hiqini menjëherë nga vetja, po shkatërroni marrëdhënien tuaj në çift

Ngjarja e ardhëshme

Vllaznia pritet të jetë mjaft aktive

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian