Çmendet roboti i AI i Snapchat

My AI, asistenti dixhital i Snapchat që ofrohet përmes abonimit Plus, pasi disa probleme teknike që kur debutoi në Shkurt. Ditën e Marte ndodhi diçka e ngjashme ndërsa roboti vendosi të postojë vetë Stories në kohështrirjet e përdoruesve dhe më pas të mos përgjigje për periudha afatgjata.

Problemi është se My AI nuk ka kapacitetin për të postuar Stories ndërsa njerëzit në Twitter të shqetësuar shprehen nëse kemi arritur në vigjilje të Singularity.

Raportuar nga TechCrunch, My AI postoi Stories dhe kur pyetej për postimin misterioz, roboti nuk përgjigjej ose thoshte se ka një problem teknik.

Ky shpjegim ishte i mjaftueshëm që të shkaktonte panik tek disa përdorues por në fund u zbulua se ishte një problem teknik.

Snapchat tha se My AI tashmë është përsëri funksional. Roboti vjen si pjesë e paketës 3.99 dollarëshe të Snapchat Plus ku ndër të tjera ofron rekomandime filtrash AR, sugjerime restorantesh dhe aktivitetesh bazuar në Snap Map. /PCWorld Albanian

BURIMI: PCWORLD.AL

Story i mëparshëm

Dy gjigantët evropianë rivalizojnë Evertonin për yllin e PSG-së

Story i radhës

Gjykata e Moskës gjobit Google-n, nuk hoqi “informatat e rreme” për luftën në Ukrainë

Të fundit nga