“Çmendet” moti në vjeshtë, ja çfarë pritet të ndodhë nesër

Edhe për ditën e nesërme Shqipëria do të vijojë te jetë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike falë masave ajrore të thata dhe relativisht të ngrohta me origjinë jugperëndimore.

Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin si dhe vranësira fare të pakta kalimtare në relievet e larta malore.

Sipas SHMU era për do të fryjë me drejtim kryesor verilindje – veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-5m/s ndërsa në bregdet dhe lugina era me rrahje deri në 6-8m/s.

Temperaturat parashikohen:

në zona malore 5 deri 23°C   

në zona e ulëta 5 deri 27°C 

në zona bregdetare 11 deri 26°C

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Turqia: Takimi Putin-Zelensky është i pamundur për momentin

Story i radhës

Arta Nitaj diskualifikohet nga “Dance Albania”: Unë po e lë shpirtin në prova, nuk festova as ditëlindjen

Të fundit nga