Çka i ndodhi mërgimtarit nga Zvicra në Gjilan

Fahredin Bunjaku, mërgimtar nga Zvicra, është ankuar për gjobat që po aplikohen në Kosovë për shkak të vonesave të regjistrimit të fëmijëve në Kosovë, të cilët kanë lindur në diasporë.

Ky i fundit ka marrë një gjobë, meqenëse është vonuar për regjistrimin e djalit të tij, e cila sipas tij, nuk është e drejtë.

Gjoba i është shqiptuar nga Administrata e Përgjithshme në Gjilan.

Image
Image

“Ata në vend që të na stimulojnë neve bashkatdhetarëve për regjistrimin e fëmijëve në zyrat e vendit në Kosovë, ata po na gjobisin”, ka thënë Binjaku.

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Covid në Brazil, vazhdon të shkaktojë numër të lartë viktimash dhe rastesh të reja

Ngjarja e ardhëshme

Majlinda Zeka, si bombë me bikini

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian