Cima parashikon rezultatin e ndeshjes Maqedoni e Veriut – Kosovë, ky është rezultati sipas tij

Sonte me fillim nga ora 20:45, do të zhvillohet takimi ndërmjet Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, duel ky në kuadër të gjysmëfinales së play-offit të Ligës së Kombeve.

Kjo ndeshje do të jetë e vështirë për Kosovën, pasi me fitore do të jetë një hap afër kualifikimit në Evropian.

Emrat e estradës dhe gjithë populli shqiptarë kanë treguar në mënyra të ndryshme përkrahjen e tyre për djelmoshat kosovarë.

Këtë e bëri edhe humortisti i njohur, Rasim Thaçi – Cima.

Humoristi ishte i ftuar në emisonin “Pasdite Sportive” ka folur për ndeshjen mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës që do të zhvillohet sonte me fillim nga ora 20:45.

Cima dha  edhe një parashikim për rezultatin e ndeshjes, që sipas tij Kosova do të arrijë fitore me rezultat 1:2, në favor të “Dardanëve”.

“Besoj që Kosova do të arrijë fitore me rezultat 1:2, me dëshirë do të doja 1:7, por mendoj se kështu do të jetë rezultati përfundimtar”, është shprehur Cima.

Ngjarja paraprake

Zaevi viziton selinë e NATO-s në Bruksel

Default thumbnail
Ngjarja e ardhëshme

Turqia raporton 1.615 raste të reja me COVID-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian