Cilësia e ajit në Prishtinë, jashtëzakonisht i ndotur

Për shkak të mjegullës së dendur cilësia e ajrit sonte në kryeqytet është jashtëzakonisht i ndotur.

Sipas raportit mujor të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, gjatë muajit gusht e shtator, Prishtina printe me ndotjen më të madhe.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) bën monitorimin e cilësisë së ajrit në tërë territorin e Republikës së Kosovës, përmes Rrjetit Nacional për Monitorimin e Cilësisë së Ajrit, i cili është i përbërë nga 12 stacione automatike fikse dhe një stacion automatik mobil.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Shuhet pishtari i arsimit prof.Adnan Agai

Story i radhës

Balla: Rrugët e Saliut ishin si vula me foltoren sot. Sula: Pse nuk i denoncuat hajdutët

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish