Cilat ishin zgjedhjet më të shpejta në historinë e Kosovës?

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka 38 ditë afat për t’i bërë gati zgjedhjet e parakohshme për Kuvendin e Kosovës.

Por, përveç zgjedhjeve të 14 shkurtit, KQZ ishte për ngut edhe zgjedhjeve të kaluara të parakohshme.

Për 31 ditë u bë gati për zgjedhjet e 11 qershorit të vitit 2017, të cilat u shpallën më 11 maj.

Po kaq ditë iu deshën edhe për ato të 8 qershorit të 2014-së, të cilat u shpallën më 8 maj.

Për sa ditë iu deshën KQZ-së që t’i përgatisë zgjedhjet e parakohshme parlamentare të vitit 2010, dhe ato të 2019, mund ta mësoni në kronikën në vazhdim.

Ngjarja paraprake

Bluza shumë e shkurtër ia zbulon ‘pa dashje’ gjoksin Demi Roses

Ngjarja e ardhëshme

Fenerbahce ka arritur marrëveshje me Ozil

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian