Cikalleshi në formë, po i shkakton telashe skuadrës së madhe turke

Konyaspor po përballet me Galatasaray dhe 45 minutat e para janë mbyllur me rezultatin e barabartë 1:1.

Nga minuta e parë në fushë ka zbritur edhe sulmuesi i kombëtares shqiptare, Sokol Cikalleshi.

Ai nuk është i vetmi, pasi edhe Erdon Daci është përzgjedhur në formacion dhe madje është ai që ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve, duke ndëshkuar dy herë gjigantin turk.

Daci, pjesë e moshave të Maqedonisë së Veriut, shënoi fillimisht në minutën e 41-të, por në shtesë Galatasaray barazoi. Ai realizoi edhe në minutën e parë të pjesës së dytë, duke befasuar skuadrën mike.

Ngjarja paraprake

Pamje pas shpërthimit në Ferizaj

Ngjarja e ardhëshme

Presidenti armen diagnostikohet me koronavirus në Londër

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian