Çiftet e jashtëzakonshme që dëshmuan se dashuria nuk ka kufi!

Që nga fëmijëria, ne shikojmë filma vizatimorë dhe filma që na tregojnë se si duhet të duken çiftet e dashuruar. Ka një princeshë që është gjithmonë e dobët dhe me flokë të gjatë dhe një princ, gjithmonë një djalë i fortë me muskuj që duhet të jetë më i gjatë se gruaja. Dhe ndonjëherë standarde të tilla të koduara në shoqëri bëhen barriera për njerëzit në rrugën drejt gjetjes së dashurisë së tyre të vërtetë. Por megjithatë, ka çifte që vërtetojnë se dashuria nuk duhet të ketë kufij.

1. Paulo Gabriel da Silva Barros dhe Katyucia Lie Hoshino

Paulo Gabriel da Silva Barros dhe Katyucia Lie Hoshino, kanë një gjatësi të kombinuar prej vetëm 181,41 cm (71,42 in) . Çifti u bë zyrtarisht mbajtës i rekordeve botërore Guinness pasi lidhën martesën.

2. Anton Kraft dhe China Bell

Anton Kraft është një bodybuilder , lartësia e të cilit është vetëm 4 këmbë 4 inç (132 centimetra) . Ky fakt nuk u bë pengesë për karrierën e tij. Në fakt, ai është i vetmi person në botë që mund të ngrejë 4 pesha të veta . Megjithatë, Anton e konsideron arritjen e tij kryesore të jetës si martesën e tij me China Bell, një grua transgjinore e gjatë 190.5 centimetra.

3. Sean Stephenson dhe Mindie Kniss

Folësit motivues Sean Stephenson dhe Mindie Kniss u takuan përmes një miku të përbashkët dhe u martuan në vitin 2012. Sean është një shembull vërtet frymëzues se si duhet të shfrytëzoni potencialin tuaj pa marrë parasysh çfarë. Ai lindi me një sëmundje kockash dhe në kohën kur Sean ishte 18 vjeç, ai pësoi 200 kocka të thyera në pjesë të ndryshme të trupit të tij. Edhe pse çifti vuante nga bullizimet në internet që synonin jetën e tyre intime, Mindie thotë se është plotësisht e lumtur në martesën e saj .

4. Gabriela dhe Victor Peralta

Çifti tjetër në listën tonë mban gjithashtu rekordin zyrtar të Guinness si çifti i martuar më i modifikuar në botë . Shumica e trupave të Victor dhe Gabriela Peralta janë të mbuluara me tatuazhe. Për më tepër, çifti ka rreth 80 modifikime trupore : 50 piercing, implante dhe gjëra të tjera. Victor dhe Gabriela janë të martuar prej 20 vitesh dhe e konsiderojnë veten “të përsosur” për njëri-tjetrin dhe nuk i intereson çfarë mendojnë të tjerët.

5. Nick Vujicic dhe Kanae Miyahara

Një burrë i lindur pa krahë dhe këmbë, Nick Vujicic është një legjendë e gjallë dhe një bashkëshort i dashur. Dhe gruaja e tij Kanae Miyahara është një model i vërtetë. Në fakt, nuk ka asnjë arsye mjekësore pse Nick ka lindur pa këmbë dhe krahë , por ai ka luftuar mendërisht dhe fizikisht që nga fëmijëria. Megjithatë, ajo nuk u bë pengesë për dashurinë me shikim të parë . Kur Kanae takoi Nick , ajo pa një burrë të pashëm dhe të jashtëzakonshëm dhe kishte një tërheqje të fuqishme ndaj tij. Tashmë çifti po rrit katër fëmijë dhe ata shërbejnë si shembull i bukur i dashurisë pa kufi.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Drag Race I, shpallen fituesit në tri klasa

Story i radhës

​Biden: I ofruam vaksina Koresë së Veriut por nuk morrëm përgjigje konkrete

Të fundit nga