Chelsea vazhdon me formën e mirë, fiton minimalisht ndaj Newcastle United

Chelsea po vazhdon me formën e mirë në Premier Ligë, derisa sot ka regjistruar edhe fitoren e pestë radhazi. Në ndeshjen e javës së 29-të, skuadra e drejtuar nga Thomas Tuchel fitoi minimalisht ndaj Newcastle United.

Ndeshja e zhvilluar në “Stamford Bridge” përfundoi me rezultatin 1:0. Golin e vetëm dhe të re pikëve për “Blutë” e shënoi Kai Havertz në minutën e 89-të.

Chelsea pas kësaj fitore ka 59 pikë dhe pozicionohet e treta në tabelë.

Newcastle United ndodhet në pozitën e 14-të me 31 pikë. 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Borell mbërrin në Shkup! Nesër takim me zyrtarët e lartë shtetërorë

Story i radhës

SHBA ka një paralajmërim për Putinin

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish