Chelsea me dy ndryshime thelbësore në Stamford Bridge – krijohen pakënaqësi

Chelsea ka vendosur që të bëjë disa ndryshime në hyrje të stadiumit Stamford Bridge.

Klubi londinez shumë vite më parë kishte emëruar dy hyrje të stadiumit sipas dy ish-lojtarëve të tyre, mirëpo ajo tani ka ndryshuar.

Ky vendim ishte marrë nga ish-pronari Ken Bates, që kishte vendosur t’i emëronte dy hyrjet sipas lojtarëve në atë kohë, Nigel Spackman dhe David Speedie.

Spackamn dhe Speedie kishte luajtur në Londrën e Veriut në vitet e ’80-ta, duke e ndihmuar klubin që të fitonte titullin në ligën e dytë në vitin 1984.

Të dy hyrjet ishin të vetmet që ishin emëruar sipas lojtarëve, mirëpo kjo gjë nuk do të jetë më.

Raportimet e mediave në Angli bëjnë të ditura se Chelsea u ka dërguar njoftim Spackmanit dhe Speedies se hyrjet do të ndryshohen në bazë se nga cila pjesë gjenden (veri, jug, lindje apo perëndim).

Ka pakënaqësi nga familjarët e lojtarëve se përse një gjë e tillë duhet të ndodhë, mirëpo një pjesë e madhe e tifozëve kanë kërkuar këto ndryshime, shkaku që Speedie gjatë një fjalimi në vitin 2004 kishte fyer përkrahësit e klubit, gjersa Spackman kishte kaluar te Liverpooli. 

Ngjarja paraprake

Raketat e reja hepersonike të Penianit nuk mund të kapen nga radat amerikanë të Seulit

Ngjarja e ardhëshme

Reshjet e shiut shaktojnë përmbytjet e para në Durrës e Vlorë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian