Chelsea futet në garë për Mbappen, gati të paguajë shumën e kërkuar nga PSG

Kylian Mbappe nuk ka pranuar rinovimin e kontratës me kampionin në fuqi të Francës, Paris Saint Germain.

Kontrata aktuale e francezit me klubin kryeqytetas skadon në verën e vitit 2022 dhe ai nuk ka pranuar zgjatjen e saj.

Kjo ka alarmuar skuadrat e mëdha evropiane që kanë filluar garën për ta bindur lojtarin për t’iu bashkuar.

Real Madrid, Barcelona, Liverpool, Manchester United, Juventus e Bayern Munich janë skuadrat e interesuara për lojtarin.

Por së fundmi në garë është futur edhe Chelsea që synon ta transferojë kampionin e botës në Stamford Bridges.

Sipas asaj që kanë paralajmëruar mediat angleze, Chelsea është gati të shpenzojë 180 milionë euro për transferimin e lojtarit.

Vlera e Mbappes është shumë më e lartë, por duke parë se ai në verën e vitit të ardhshëm do të ketë vetëm edhe një vit kontratë me parisienët, atëherë PSG do të kënaqej me 180 milionë për ta lënë të lirë lojtarin.

Gjithsesi skuadra favorite për transferimin e Mbappes mbetet Real Madrid, pasi francezi e ka ekip të preferuar Realin që nga fëmijëria.

Ngjarja paraprake

Si e ka reformuar administrata Trump politikën e imigracionit

Ngjarja e ardhëshme

Filipçe: Laboratorët për Kovid 19 të stërngarkuar, po kërkojmë zgjidhje

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian