Çfarë ndodhi ndaj Greqisë? Flet reprezentuesi i Kosovës

Deklarata e Mirlind Kryeqiut për emisionin “Dardanët” në SuperSport, pas ndeshjes që Kosova humbi me rezultatin 0-1 ndaj Greqisë në “Fadil Vokrri”.

Çfarë ndodhi ndaj Greqisë?

E nisëm shumë mirë ndeshjen, duke mbajtur topin dhe krijuar edhe raste. Greqia nuk na rrezikoi asnjëherë në pjesën e parë, por pësuam një gol të papritur. Më pas gjithçka u bë më e vështirë për ne, sidomos kur mbetëm me 10 futbollistë.

Sa pritet të ndikojnë mungesat e Alitit dhe Muriç për ndeshjen e ardhshme?

Ne jemi 24 futbollistë të grumbulluar dhe të gjithë e dimë që mund të zëvendësojmë njëri-tjetrin. Jemi të gjithë të mirë dhe zëvendësimet do të bëjnë shumë mirë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Shtohet ndjeshëm numri i grave të dehura në timon

Story i radhës

Ish-Presidenti Alfred Moisiu takim me kreun e ri të shtetit, Bajram Begajn

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish