Çfarë duhet të bëni nëse përdorni karburantin e gabuar?

Shumë njerëz gabojnë ndonjëherë në mbushjen e automobilit me karburant. Në vend të benzinës, ata përdorin naftë, apo edhe anasjelltas.

Por sa është e rrezikshme një mbushje e gabueshme e makinës, apo sa e rrezikon motorin e saj.

Këto janë pyetjet që shoferët bëjnë më së shumti nëse bëjnë një gabim të tillë, e për këtë “Telegraph” këshillon: Të mos ndizet makina.

Duke mbajtur makinën e fikur, maksimizohen gjasat që motori të ruhet i pastër dhe të mos dëmtohet, pasi sapo karburanti nis të shkojë drejt motorit, gjasat për riparime shtohen.

Ngjarja paraprake

Ligji i ri në Indi shënjestron çiftet ndërfetare

Ngjarja e ardhëshme

Pas tri javësh përballje, Ferid Agani fiton betejën me COVID-in

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian