Çfarë dite në Serie A: Pesë ndeshje – 28 gola!

Dje në Serinë A ishte një provë se italianët nuk luajnë më vetëm “mbrojtje”.

Gjegjësisht, dje u zhvilluan pesë ndeshje në Itali dhe 28 gola u shënuan në to – 5.6 gola mesatarisht për ndeshje. Më efikasja ishte ndeshja Roma – Benevento që u luajt në kohën e mbrëmjes, 5:2 ishte rezultati për vendasit dhe Bologna – Sassuolo (12:30) e cila përfundoi me një fitore 3:4 për mysafirët pasi nikoqirët kryesuan 3:1. Spezia dhe Fiorentina luajtën baras 2:2, dhe me fitore 3: 2 secila, Udinese regjistroi në shtëpi kundër Parma dhe Cagliari në Torino.

Mesatarja e golave ​​nuk ishte e keqe as të shtunën. U shënuan 13 gola në katër ndeshje, që sjell një mesatare prej 3.25 për ndeshje. Napoli mundi Atalanta 4: 1, Sampdoria mundi Lazio 3-0, Milani festoi në derbin e qytetit me Interin 2:1, ndërsa Juventusi zhgënjeu tifozët me një barazim në Crotone (1: 1).

Java do të mbyllet sonte në të ciline Genoa do të vizitojë Veronan.

Ngjarja paraprake

Si të Mbillni dhe Të Kujdeseni Për Krizantemën

Ngjarja e ardhëshme

OSMANI- LOGAR: Konferencë ndërqeveritare deri në fund të vitit është epilog i vetëm logjik

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian