Certifikata e Gjelbër në Itali shkakton protesta masive

Teksa Italia ka miratuar ditën e sotme Certifikatën e Gjelbër, ka nxitur pakënaqësi tek qytetarët.

Me thirrjen “Jo kalimit të Gjelbër, kështu na vrasin përfundimisht”, më shumë se 1 mijë persona demonstruan në Piazza Castello qendrore kundër rregullave të reja në Certifikatën e Gjelbër.

Pjesë e protestës sipas mediave italianë ka edhe fytyra të njohura të Këshillit Bashkiak dhe gazetarë.

Image

“Po na vrasin përfundimisht”.

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

​Zjarret në Shqipëri, situata më problematike në Kukës

Ngjarja e ardhëshme

Vetëm 35 milion € për pasuesin e Lukaku

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian