Celina i bën një dhuratë Mbappe-së

Dijon-PSG, ndeshje e vlefshme për javën e 27-të të Ligue 1, është mbyllur 2-0 në favor të miqve.

Gjashtë minuta i kanë mjaftuar PSG-së që të kalonte në avantazh me italianin Kean, i cili ka realizuar golin e tij të 11-të në këtë sezon të Ligue 1 dhe të katërtin në pesë ndeshjet e fundit të luajtura në të gjitha kompeticionet. .

Skuadra e Pochettino ka dyfishuar avantazhin në minutën e 32-të me një penallti të Mbappe.

Penallti që është shkaktuar nga një prekje e topit me dorë në zonën e rreptësisë nga mesfushori kosovar Bersant Celina.

Ngjarja paraprake

Marku ngacmon: Unë luftoj për të vdekur

Ngjarja e ardhëshme

Banorët hedhin materiale të ngurta, inspeksioni e policia bëhen sikur nuk i shohin

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian