Çelik akuzon Greqinë për kthimin mbrapa të mbi 80.000 refugjatëve në 3 vitet e fundit

Zëdhënësi i partisë në pushtet të Turqisë, asaj për Drejtësi dhe Zhvillim (AK Parti), Ömer Çelik, ka akuzuar Gardën Bregdetare Greke për përpjekjen për t’u derdhur benzinë refugjatëve dhe për t’i djegur ata, raporton Anadolu Agency (AA).

Çelik akuzoi Greqinë për kthimin mbrapa të mbi 80.000 refugjatëve në 3 vitet e fundit.. .

Ngjarja paraprake

Si t’u tregojmë vajzave për menstruacionet dhe t’i parandalojmë ato të bëhen një tabu

Ngjarja e ardhëshme

“Bie” Camorra, arrestohen 26 anëtarë të organizatës dhe konfiskohen 50 milionë euro

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian