Çavuşoğlu takohet me negociatorin kryesor të paqes në Afganistan

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu sot është takuar me negociatorin më të lartë të paqes në Afganistan në kryeqytetin turk Ankara për të diskutuar lidhjet dypalëshe, raporton Anadolu Agency (AA).

Pas takimit, Çavuşoğlu tha në Twtter se ata diskutuan zhvillimet në procesin e paqes brenda-afgane dhe shprehën vlerësimin për përpjekjet e Abdullah Abdullah.

“Mbështetja e fortë e Turqisë për kërkesën për paqe të popullit mik dhe vëllazëror afgan do të vazhdojë”, tha Çavuşoğlu.

Të dy vendet pritet të shkëmbejnë pikëpamje mbi procesin e paqes afgane më 19-20 nëntor... .

Ngjarja paraprake

Manchester City do të tentojë transferimin e Messit

Ngjarja e ardhëshme

Si mendojnë femrat dhe meshkujt për seksin, çfarë na ndan dhe çfarë na bashkon

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian