Çavuşoğlu takohet me homologun e tij grek

Ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu u takua me homologun grek Nikos Dendias për të diskutuar çështje dypalëshe dhe rajonale, raporton Anadolu Agency (AA).

Çavuşoğlu dhe Dendias u takuan në Sllovaki, ku po mbahet Forumi Global i Sigurisë Globale (GLOBSEC) i Bratislavës.

Temat që u diskutuan në takim janë mosmarrëveshjet mbi Qipron dhe Mesdheun Lindor.

Më herët, pas përshkallëzimit të tensioneve midis dy vendeve në Mesdheun Lindor, u formua një mekanizëm që synon parandalimin e ngjarjeve të padëshirueshme.. .

Ngjarja paraprake

Martohet ish-banorja e “Big Brother 2”, Mimoza Krasniqi

Ngjarja e ardhëshme

OKB: Shëndeti mbi të gjitha - Sigurim shëndetësor për të gjithë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian