Çavuşoğlu reagon ndaj islamofobisë dhe ksenofobisë në Evropë

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu ka reaguar ndaj islamofobisë dhe ksenofobisë në Evropë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në një postim nga llogaria e tij në Twitter, Çavuşoğlu shkroi: “Racistët e ‘lodhur’ të Evropës e treguan sërish veten e tyre, kur të vërtetat u thuhen dhe u përplasen në fytyrë. Përpiqen të përfitojnë nëpërmjet islamofobisë dhe ksenofobisë. Ka ardhur koha që tashmë t’u thuhet ‘ndal’ politikanëve të llastuar me mentalitet fashist të Evropës”... .

Ngjarja paraprake

MPB: 846 shkelje për mos-mbajtje të maskës mbrojtëse

Ngjarja e ardhëshme

Wilshere pritet ta vazhdoj karrierën në MLS

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian