Çavuşoğlu: Besojmë se problemet me Greqinë mund të zgjidhen nëpërmjet dialogut konstruktiv

Ministri i Jashtëm turk Çavuşoğlu: Besojmë se problemet me Greqinë mund të zgjidhen nëpërmjet dialogut konstruktiv.

Ministri i Jashtëm turk, Çavuşoğlu, kërkon shmangie nga faktet e kryera dhe gjuha provokative në marrëdhëniet Turqi-Greqi.

Çavuşoğlu: Është në dobi tonë që pakicat në dy vendet (Turqi-Greqi) të jetojnë në paqe. Kjo do të ketë reflektime pozitive... .

Ngjarja paraprake

TIKA ndihmon mbi 5.300 familje palestineze në Gaza me rastin e Ramazanit

Ngjarja e ardhëshme

Momenti më i lumtur i jetës, 21 vjeçarja ndërron jetë ditën e dasmës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian