Çavuşoğlu: Azerbajxhani luftën e zhvillon në tokat e veta

Ministri Çavuşoğlu: Armenia me këto sulme thotë ‘unë e injoroj sistemin dhe ligjin ndërkombëtar’. Kjo duhet të ketë një përgjigje.

Çavuşoğlu: Në rast se Azerbajxhani dëshiron zgjidhje në terren (çështjen e pushtimit të Armenisë), ne theksuam se do të jemi pranë Azerbajxhanit.

Çavuşoğlu: Azerbajxhani luftën e zhvillon në tokat e veta. Në cilin vend të botës pushtuesi trajtohet njësoj me atë që toka i okupohet.

Çavuşoğlu përsëriti propozimin e Turqisë për organizimin e një konference rajonale për zgjidhjen e problemeve në Mesdheun Lindor
.. .

Ngjarja paraprake

650 kandidatë për hetues në BKH, Aida Hajnaj: Procesi i përzgjedhjes do të monitorohet nga Komisioni Ndërkombëtar

Ngjarja e ardhëshme

Mbështetësit e organizatës terroriste PKK dhe armenët protestë së bashku në Paris

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian