Çavuşoğlu: Armenia po kryen krime lufte

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu deklaroi se Armenia vazhdon të kryejë krime lufte dhe të masakrojë civilët, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në një postim nga llogaria e tij në Twitter, Çavuşoğlu vuri në dukje se Armenia po vret njërëz të pafajshëm pa bërë dallim edhe për fëmijët.

“Armenia vazhdon të kryejë krime lufte dhe të masakrojë civilët. Heshtja ndaj kësaj mizorie do të thotë të bëhesh partner në këto vrasje”, tha Çavuşoğlu.

Ministri Çavuşoğlu thekson se “Ata që nuk marrin mësime nga njerëzimi do të japin llogari për krimet që kanë kryer. Ne jemi gjithmonë pranë Azerbajxhanit vëlla”... .

Ngjarja paraprake

Nëse nuk përmirësohet situata të hënën propozohen masa të reja kundër KOVID-19

Ngjarja e ardhëshme

Makroni e quan sulm terrorist islamik vrasjen e mësuesit në Paris

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian