Cavani mund të dënohet për racizëm

Sulmuesi i Manchester United, Edinson Cavani, mund të dënohet nga Federata Angleze “FA”.

Gjitha kjo erdhi si pasojë e një postimi të uruguajanit në profilin e tij në Instagram.

Ai më pas e fshiu postimin, por kjo mund të jetë vonë pasi që tashmë autoritetet përkatëse janë në dijeni.

Sulmuesi ishte protagonisti kryesor në fitoren e “Red Devills” ndaj Southampton, i cili u inkuadrua në pjesën e dytë atëherë kur skuadra e tij ishte duke humbur 2-0.

Cavani me të inkuadruar fillimisht asistoi për Bruno Fernandes ku më pas shënoi dy gola dhe siguroi fitoren e Man Utd.

Pas ndeshjes, 33 vjeçari ju përgjigj një postimi të dedikuar drejt tij me përgjigjen “Gracias n******”, duke aluduar në ngjyrën e tifozit.

Default thumbnail
Ngjarja paraprake

TRT World Forum 2020 do të bashkojë botën me teknologji të lartë

Ngjarja e ardhëshme

Në Iran varroset shkencëtari i vrarë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian