Shqipëri

Evi Kokalari zbulon detaje nga ‘Kushtetuta’ e re e PD-së: Ja me kë parti në SHBA do ngjasojë PD pas ndryshimeve të 11 dhjetorit

Pasardhësja e familjes Kokalari, Evi Kokalari ka marrë pjesë në foltoren e SHBA organizuar në New Jersy, ku shqiptarët demokratë atje, janë duke folur virtualisht me ish-kryeministrin Sali Berisha. Në fjalën e saj, Kokalari zbuloi se Partia Demokratike pas ndryshimeve që janë parashikuar në Kuvendin Kombëtar të 11 dhjetorit do të konvertohet në konservatore, ndërsa shton

Korçë, shoferi përplas këmbësoren duke kaluar rrugën dhe largohet nga vendngjarja

Një aksident i rëndë është shënuar pasditen e sotme në qytetin e Korçës, në afërsi të ish-fabrikës së leshpunueses. Ku një mjet ka përplasur një këmbësore e për pasojë kjo e fundit ka mbetur e plagosur dhe është transportuar në spital.  Këmbësorja mësohet se ka tentuar të kalojë rrugën, kur mjeti e ka përplasur. Ndërsa

Traktori përmbyset për shkak të lagështirës/ Ndërron jetë 55-vjeçari, dëmtohet vajza e mitur

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në fshatin Hamil, të Fierit. Policia njofton se për shkak të lagështirës një zetor është përmbysur, duke i marrë jetën një 55-vjeçari dhe ka lënë të dëmtuar vajzën e tij të mitur.   “Sot rreth orës 15:40, shtetasi B. H., 55 vjeç, banues në fshatin Hamil, Fier,

Vodhën energjinë elektrike dhe kundërshtuan policinë, arrestohen 2 vëllezërit dhe 1 tjetër

Policia, në bashkëpunim me OSHEE-në kanë zbuluar raste të vjedhjes së energjisë elektrike, ndërsa në pranga kanë rënë 3 persona, ndërsa një është shpallur në kërkim. Si rezultat, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Kurbin bënë arrestimin në flagrancë të shtetasi: K. L., 23 vjeç, K. L., 18 vjeç (vëllezër) dhe P.

AlbanianEnglishMacedonian