Maqedoni

Bekteshi – Poçivalshek: Bashkëpunimi ekonomik dhe mbështetja e parezervë nga Sllovenia për marrjen e datës për negociatës

Publikuar 16:07 5 Dhjetor, 2021 Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi priti në takim zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Zhvillimit Ekonomik dhe Teknologjisë të Republikës së Sllovenisë, Zdravko Poçivalshek, i cili sot po qëndron për vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut. Ministri Bekteshi dhe zëvendëskryeministri Poçivalshek zhvilluan takim bilateral për të diskutuar bashkëpunimin ekonomik mes dy vendeve

TetovaSot: Amir Elezi drejtor i Spitalit Klinik të Tetovës?

Publikuar 14:06 5 Dhjetor, 2021 Kryeministri Zoran Zaev dhe kryetari i Alternativës, Afrim Gashi nënshkruan sot marrëveshjen zyrtare për hyrjen e Alternativës në Qeveri. Ndër të tjera kryeministri Zaev tha se kjo marrëveshje nënshkruhet për të pasur një qëndrueshmëri politike për të hapur negociatat me BE-në, bisedimet me Bullgarinë dhe për të vazhduar luftën kundër

MPB tregon se sa kushtojnë gjobat për përdorimin dhe shitjen e fishekzjarreve

Publikuar 13:04 5 Dhjetor, 2021 Minsitria e Punëve të Brendshme edhe sivjet ka fushatë parandaluese me qëllim që t’u tregojë qytetarëve për pasojat e përdorimit të fishekzjarreve dhe mjeteve të tjera piroteknike, posaçërisht para dhe pas festave të vitit të ri. “MPB ndërmerr masa respresive me qëllim që të dënohen përdorimi i fishekzjarreve dhe mjeteve

Fadil Zendeli bojkoton mbledhjen e Arianit Hoxhës në Gostivar

Publikuar 10:59 5 Dhjetor, 2021 Lëvizja BESA ka mbajtur mbledhje me kryesinë e degës së Gostivarit. Në këtë mbledhje që u mbajt nga Lëvizja BESA në mbrëmjen e së shtunës nuk ishte i pranishëm deputeti Fadil Zendeli, transmeton TetovaSot. “Në Gostivar, me kryesinë e degës, sekretarët e Lëvizjes BESA diskutuan mbi situatën aktuale politike. Falenderim

Zaev dhe Gashi sot pritet të nënshkruajnë programin për hyrje në Qeveri të Alternativës

Publikuar 09:44 5 Dhjetor, 2021 Kryeministri Zoran Zaev dhe lideri i Alternativës Afrim Gashi sot në Klubin e Deputetëve do të nënshkruajnë programin për veprim të përbashkët dhe përfshirje e Alternativës në Qeveri dhe në shumicën parlamentare. Pritet që Gashi dhe Zaev zyrtarisht të njoftojnë se me cilët resorë do të udhëheqë Alternativa si pjesë

Alternativa e shkel BESËN

Ndryshimi i fundit 23:05 4 Dhjetor, 2021 Drama disa javore e Alternativës se a do të hyje në qeveri ose nuk do të hyje, sonte u kurorëzua me hyrjen në qeveri edhe ate me shumë poste të fuqishme në qeverinë e ardhshme. Me marrjen e shumë posteve ministrore dhe posteve tjera kyçe në qeveri Alternativa

EKSKLUZIVE / TetovaSot: Ja postet që merr Alternativa

Ndryshimi i fundit 22:12 4 Dhjetor, 2021 Alternativa e Afrim Gashit nesër nënshkruan marrëveshjen për tu bërë pjesë e Qeverisë. Siç ka arritur portali TetovaSot të sigurojë Aletrantiva ka fituar shumë poste ministrore dhe poste të tjera në qeveri. Ja këta  disa postet që i ka fituar Afrim Gashi, neser TetovaSot ju sjell edhe tjerat

EKSKLUZIVE/ Ja postet që merr Alternativa

Publikuar 21:41 4 Dhjetor, 2021 Alternativa e Afrim Gashit nesër nënshkruan marrëveshjen për tu bërë pjesë e Qeverisë. Siç ka arritur portali TetovaSot të sigurojë Aletrantiva ka fituar shumë poste ministrore dhe poste të tjera në qeveri. Ja këta janë postet që i ka fituar Afrim Gashi WWW.GAZETA.MK

AlbanianEnglishMacedonian