Shqipëri - Page 609

Mbyllet raundi i dytë i regjistrimeve në universitete! Ja çfarë duhet të keni parasysh!

Mbyllet edhe raundi i dytë i regjistrimeve në universitete. Gjatë raundit të parë dhe të dytë 19 mijë maturantë janë regjistruar në universitetet private dhe publike. Ndërkohë që për maturantët që duan të ndryshojnë degën, që janë regjistruar në këtë raund apo paraardhësin, kanë kohë vetëm 2 ditë në datën 10 dhe 11 tetor për

Përfundon numërimi i votave në Tiranë, anëtarësia e PD voton listën e kandidatëve

Partia Demokratike ka përfunduar numërimin e votave të anëtarësisë në qarkun e Tiranës.  Partia Demokratike bëri të ditur se nga 23,507 anëtarë me të drejtë vote në këtë proces, morën pjesë në votim 14,127 anëtarë, ose 60 %. Të dhënat sipas Degëve të Qarkut Tiranë janë si më poshtë: Tirana 1 Nga 650 anëtarë me

Kryemadhi: I patë sytë e Majkos? Opozita e bashkuar përballë Ramës dhe sektit të tij

Pas deklaratave të fundit dhe replikave të kryeministrit Rama me Presidentin Ilir Meta, por edhe me kryetaren e LSI-së Monika Kryemadhi, kjo e fundit e ftuar në emisionin “Kjo Javë” në News 24, komentoi edhe deklaratën e kryeministrit për kryedemokratin Basha, se ai donte ta shpëtonte. Kryemadhi: E para njëherë e dimë ne si e

Testimi për punësimin e infermierëve/ Ja datat dhe rregullat e reja të provimit

Pas infermierëve, edhe profesionistët e dalë nga Fakulteti i Shkencave Mjekësore Teknike, do të duhet të kalojnë në një tjetër sitë për t’u punësuar. Fillimisht u aplikua provimi i shtetit duke futur edhe profesionistët e shëndetësisë në profesionet e rregulluara me ligj e tanimë një tjetër provim që rendit më të aftët për t’i punësuar

Halit Valteri sqaron sherrin me Gjiknurin: Çfarë do të ndodhte nëse nuk ndërhynin kolegët

Deputeti i opozitës parlamentare, Halit Valteri ka sqaruar edhe njëherë sherrin me Damian Gjiknurin në Kuvend, kur u kaluan ndryshimet Kushtetuese të Kodit Zgjedhor, dhe paralajmëroi një padi për të. I ftuar në emisionin “Kjo Javë”, Valteri tha se do t’i drejtohet SPAK për dhjetë raste abuzimesh me tendera, dhe një prej tyre ishte edhe

Kryemadhi zbulon pse u zhduk për tre javë: Bëra një operacion!

  Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka komentuar vendimin e fundit të qeverisë për mbajtjen e maskave me detyrim në cfarëdo ambienti. Kryemadhi e ka komentuar me humor këtë vendim duke deklaruar se nuk do të paguajë gjobëm pasi kontratat janë ose në emër të Ilir Metës, ose në emër të mamasë së saj. “Unë s’kam kontratë dritash, do e

AlbanianEnglishMacedonian