​Tri komuna mbesin pa ujë të pijshëm

Gjakova, Rahoveci dhe Prizreni kanë mbetur pa ujë për shkak të një defekti në gypin kryesor të furnizimit. Kompania rajonale e Ujësjellësit “Gjakova” njofton se është paraqitur një defekt në gypin kryesor

Ja si do të jetë moti nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se të dielën (nesër) parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell. Sipas IHMK vranësirat gjatë pjesës së dytë të ditës parashihen që