Glow - Page 798

“Çdokush duhet të krenohet me të”, ish-deputetja serbe habit me deklaratën për Dua Lipën

Ish-deputetja serbe, Rada Trajkoviç ka shprehyr publikisht vlerësimin e saj për këngëtaren shqiptare me famë botërore, Dua Lipa. Përmes një postimi në Twitter, Trajkoviç thotë se çdokush në Kosovë duhet të krenohet me Duan dhe kjo vjen pas suksesit më të ri të artistes. “Çdokush nga Kosova, serb apo shqiptar duhet të krenohet me suksesin

Horoskopi ditor, e mërkurë 21 tetor 2020

Dashi Dite plot ngjyra do jete kjo e sotmja per te dashuruarit. Shume gjera do fillojne te ndryshojne njehere e pergjithmone ne jeten e tyre. Beqaret do kene plot surpriza te cilat do ua mbushin zemren plot gezim. Shfrytezojeni diten deri ne sekonden e fundit. Ne planin financiar nuk do kete asgje per t’u shqetësuar

​Si ndikon gjumi i ditës në trupin tuaj?

A pushoni shpesh gjatë ditës? Nëse përgjigjja është po, mbase duhet të mendoni për sa kohë flini dhe si ndikon në trupin tuaj. Sipas klinikës Mayo, trupi i njeriut është “rregulluar” me faktin se njerëzit flenë pjesën më të madhe të natës, dhe gjatë ditës mjafton vetëm një pushim i shkurtër. Temperatura e trupit bie

Zhgënjeu fansat! “Teresa” njofton papritur largimin nga televizioni

Aktorja e njohur e telenovelave meksikane Angelique Boyer ka bërë një deklaratë të papritur. Aktorja 32-vjeçare të cilën e kemi në disa role, por më i spikaturi ka qenë “Teresa”, deklaroi se do të shkëputet nga televizioni. Boyer u shpreh se sapo të mbarojë xhirimet e serialit “Imperio de Mentiras”, që po transmetohet aktualisht në

Njerëzit e ndjeshëm nuk do të bashkohen kurrë me individët e rremë

Frazë shumë e bukur që fsheh, të gjitha të panjohurat që sjell ndjeshmëria. Njerëzit sensitivë e përjetojnë gjendjen e tyre me vështirësi të mëdha. Ata perceptojnë gjendjet e nevojës, pasiguritë, nevojat e të tjerëve. Por në të njëjtën kohë, ata paralajmërojnë qartë kur kanë të bëjnë me gënjeshtra. Dëshira e menjëhershme, kur ndjeshmëria plotëson errësirën,

Si të kalojmë më lehtë një ndarje?

Pa marr parasysh se si mund ta keni në dorë situatën nuk ka asnjë mohim të dhimbjes së padurueshme të ndarjes me dikë që keni dashur dikur. Sa zgjat kjo dhimbje përfundimisht varet nga ju, shpjegon psikologu Guy Winch, libri i të cilit, “Si të rregullojmë një zemër të thyer”, zbërthen disa mite të zakonshme

4 arsye për të zgjedhur profesionin e mësimdhënies

Nëse jeni duke kërkuar për një karrierë të dobishme dhe shumë të kënaqshme me shumë hapësirë ​​për zhvillim, mësimdhënia mund të jetë zgjidhja e duhur për ju. Më poshtë gjeni disa nga arsyet e shumta që japin mësuesit e tanishëm dhe ata të ardhshëm përse zgjodhën këtë rol:Kërkesa e lartë Kërkesa për mësues të mirë

AlbanianEnglishMacedonian